Alparslan Kuytul: Başıma bir iş gelirse derin devletten bilin

Alparslan Kuytul Hoca, Işid’in dergisi olarak bilinen ‘Rumiyah’ isimli dergide kendisi ve başka hocaların da öldürülmesi talimatı içeren yazıyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. Konferans sırasında kendisine gelen soru üzerine verdiği cevaba ek olarak yeni bir açıklama yapan Alparslan Kuytul Hoca kendisini IŞİD’in tehdit etmeyeceğini, söylemlerinden rahatsız olsa olsa derin devletin olacağını ve bu tür haberlerle yarın öbürgün olacak bir saldırıda suçun başkasının üstüne atılması için zemin hazırlandığını söyledi.

Açıklama videosuna ulaşmak için resme tıklayabilirsiniz

Kuytul Hoca’nın açıklamasından satır başları şu şekilde:

Diyorlar ki ‘Daiş tehdit ediyor’.  Acaba Daiş kim? İkincisi gerçekten tehdit ediyor mu? Daiş bugüne kadar ne zaman böyle bir şey yapmış, herkese böyle genel bir talimat verir gibi.. Yapacaksa kendi militanları vardır onlarla yapar. Bugüne kadar yaptığı bu değil midir? Ne zaman böyle ortaya bir laf atmış?

Ben bunun onlar tarafından olduğuna inanmıyorum. Benden en fazla rahatsız olacak olan türk derin devletidir, tevhidi anlatmamdan rahatsızlar, tevhidi anlattığım için onlar rahatsız olmayacaklar da Daiş mi benden rahatsız olacak? Sırf tenkit ettim diye onlar rahatsız olacaklar ama tevhidi anlattığım için türk derin devleti rahatsız olmayacak bu mümkün mü? Mümkün değil ! Benim kanaatimce bu türk derin devletinin tehdididir.

Bunu buradan dünyaya ilan ediyorum, bir şey olacak olursa ben türk derin devletinden bilmenizi istiyorum. Demek ki zemin hazırlıyorlar, demek ki bir şeyler planlıyorlar, demek ki onların üzerine atacaklar, onlar yaptı denilmesini sağlayacaklar. Herkesin böyle düşünmesini istiyorlar, herkesi buna hazırlıyorlar. 

Ben Daiş’i iki meselede tenkit ettiysem sistemi her gün tenkit ediyorum. Ben onların bir yaptığını tenkit ediyorsam sistemin temelini tenkit ediyorum. Ben laikliği tenkit ediyorum, sistemin temeli laiklik değil mi?

Oy verin

19 puan
Upvote Downvote

Total votes: 23

Upvotes: 21

Upvotes percentage: 91.304348%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 8.695652%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın