Alparslan Kuytul “Fetö’cü” Mü? Darbeye “Hayırlı olsun” dedi mi?

Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul Hoca Yenisöz, Odatv, Cumhuriyet, Takvim, Sabah gibi yayın organları tarafından hedef gösterilmeye devam ediliyor.

MONTAJ VİDEO İLE “FETÖ’CÜ” İLAN EDİLDİ 

Kuytul’un “Fetö’cü” olduğu iddiasını sık sık manşetten veren Takvim gazetesi “Furkan Vakfı’nın FETÖ’cü başkanı Alparslan Kuytul’dan bir skandal açıklama daha geldi.” şeklinde yaptığı haberde Kuytul’un bir konuşmasını kırparak yayınladı. Daha önce 15 Temmuz gecesi yaptığı konuşmayı da kırparak yayınlamış ve “Darbeye hayırlı olsun” dedi şeklinde sunmuştu.

TALİMAT GİBİ HABER: SAVCILAR NEYİ BEKLİYOR? 

Yenisöz Gazetesi de geçtiğimiz günlerde bu kırpılmış videolardan yola çıkarak manşetinden Kuytul Hoca’yı ajan ilan etmiş ve savcılar neyi bekliyor şeklinde haber yaparak tutuklanmasını istemişti.

 

 

15 TEMMUZ GECESİ DARBEYE “HAYIRLI OLSUN” DEDİ Mİ? 

ALPARSLAN KUYTUL 15 Temmuz gecesi tefsir dersindeyken darbe haberini canlı yayında alıyor ve bütün tepkisini ve açıklamasını kameralar önünde hemen yapıyor. Bütün bu anlar kayıt altında ve ulaşılması mümkünken açıklama montajlanarak Alparslan Kuytul hapse atılmak yani susturulmak isteniyor. İşte Kuytul’un darbeyi öğrenir öğrenmez (15 temmuz 23:30 ) söylediği sözler:

15 TEMMUZ 23:30: Bu darbe ortamında belki yüzbinlerce insan içeri alınacak. Belki de ben de onlarcan biri olacağım. Bundan sonrasında ne olacağı karanlık. Allah milletimizin başına kaldıramayacağı sorunları çıkarmasın. Bu darbenin İslami faaliyetlere darbe olmamasını, islami faaliyetlerin bundan olumlu yönde etkilenmesini, müslümanların hayrına olmasını vesile kılsın.

 

 

15 TEMMUZ 23:30: Biz her ne kadar bu hükümeti baştan beri tenkit ettiysek de darbeyle devrilmiş olmalarından memnun olmayız. Bu darbenin nereye gideceği belli olmaz.

 

15 TEMMUZ 23:30: Allah İslami Hareketin yardımcısıdır, belki bazı zor günler geçirebiliriz ama sonra tekrar güneş doğacak. Herkes her şeye hazır olmalı ama sonra tekrar güneş doğacak buna emin olun. HAKKINIZI HELAL EDİN.

 

GÜLEN HAREKETİ HAKKINDA SENELER ÖNCEKİ ELEŞTİRİLERİ DE BİLİNİYOR

Alparslan Kuytul’un seneler önce yaptığı konuşmalarda Gülen hareketini çok sert şekilde eleştirdiği da görülüyor. 1998, 2005, 2010, 2013 ve devam eden yıllarda sürekli olarak eleştirdiği biliniyor. İşte o konuşmalarından bazıları:

1998 –  Cemaatlerinin kızlarının başlarını açmasını söyleyenler, hizmetin geleceği için başlarınızı açmanız gerekiyorsa açın diyenler, peruk takmanız gerekiyorsa peruk takın diyenler bilsinler ki bu bir yahudi ahlakıdır. Peygamberinizin haram dediği şeyleri terk edip kendi aklınızca hükümler vermeye başladınız, ondan sonra artık şefkat tokatları yemeye hazır olunuz, ondan sonra artık müslümanların desteğinin geleceğini zannetmeyiniz. Ne kalplerde yeriniz kalır ne Türkiye’de bir isminiz kalır !

2005: “Muhterem Papa Hazretleri” diye başlayan mektuplar, kanıma dokunuyor bunlar. Papa’nın elini öptüğü zaman bir Müslüman nasıl kanıma dokunmasın söyler misiniz?

2009: Türkçe öğretiyor geliyor kız çocukları, gelinlik kız olmuş lisede – üniversitede okuyor. Bunu yapan Müslüman insanlar güya bakın. Dans ediyor göbek atıyor ve bunun adı İslami Hizmet oluyor. İslam’ı öğretmemiş olduğunuz ortada bakın. Öğrettikleriniz göbek atıyor.

 

 

2010: Fethullah Hoca böyle bir ifade kullanmıştı, Irak’ta ölenlere acıyorum demedi ama ‘israil’de ölen çocuklara ağlıyorum’  dedi. Şimdi bu doğru bir ifade midir? Artık Irak’ta şehid olanlara nerdeyse Amerikan askerleri bile ağlıyor. Ama daha hala bir defa Irak’takiler için bir şey dediğini duymadık.

 

2013: ‘Peygamberimiz stadyuma geldi’ elinde sopayla gelmiş olmasın sakın. Geldi de noldu, peygamberimiz Emel Sayın’ı izlemeye mi geldi ne diyorsun sen? 20 yaşındaki şarkı söyleyen kızı izlemeye mi geldi ne diyorsun sen? Yoksa benim dinimi tahrif ediyorsunuz mu dedi? Haramı helal mi ediyorsunuz dedi?

 

 

Oy verin

43 puan
Upvote Downvote

Total votes: 51

Upvotes: 47

Upvotes percentage: 92.156863%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 7.843137%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın