Alparslan Kuytul: Öleceğimi Bilsem Yine de Oradayım !

‘Laikliği tavsiye edeni elbette tenkit ederim’

Furkan Vakfı’nın Adana’da düzenlemek istediği bir konferans daha son dakikada yasaklandı. Daha önce Adana’da onbinin üzerinde katılım sağlanan bir çok konferans yapan Alparslan Kuytul Hoca’nın konferansları uzun bir süredir yasaklanıyor.

Alparslan Kuytul dün yaptığı açıklamada konferansların yasaklanması ile ilgili bir basın açıklaması yapacaklarını belirtti. AKP’yi tenkit ettiği için konferanslarının yasaklandığını söyleyenlere ‘Laikliği tavsiye edeni elbette tenkit ederim’ dedi.

Alparslan Kuytul Hoca’nın açıklamasından satır başları şöyle:

 

BİZ GİDECEĞİZ, BEN ORADAYIM. ÖLECEĞİMİ BİLSEM YİNE DE GİDECEĞİM. HERKES HER ŞEYİ GÖZE ALARAK GELSİN.

Hocaefendi ‘öleceğimi bilsem de gideceğim’ diyerek sevenlerinin de her şeyi göze alarak (Atatürk parkına) gelmeleri çağrısında bulundu. “Biz yarın gideceğiz parkta basın açıklamasını yapacağız. Ne olacaksa olsun. Normalde basın açıklaması için izne gerek yoktur. Son dakika da yok buna da izin lazım bilmem ne laflarını kabul etmiyoruz. Böyle bir karar bugüne kadar yoktu saat sekizden sonra mı bu karar çıktı?

Biz gideceğiz, ben oradayım. Öleceğimi bilsem yine de gideceğim. Herkes her şeyi göze alarak gelsin. Her şeyi göze alanlar gelsin. Biz bu yola girerken her şeyi göze alarak girdik. Yapılan haksızlığa karşı koymayacaksak neye karşı koyacağız? Hep burada konuşmamı yapacağız sadece. Sadece bize karşı olan bir şey değil. Bütün Türkiye’de, bütün hocalara, bütün cemaatlere yasak var. İnsan şeytanları ve cin şeytanları gelip de ‘acaba tenkitler de bulunduk o yüzden mi bunlar oldu?’ diye sizi kandırmasın. “ dedi.

LAİKLİĞİ TAVSİYE EDERSE REİSİ CUMHUR BEN DE TENKİT EDERİM

Yaptığı tenkitlerden dolayı engellenmediğini ama bir yanlış olursa yine tenkit edeceğini belirten Hocaefendi, tenkit etmeyenlerinde programlarının iptal edildiğini, hiçbir programa izin verilmediğini dile getirdi. “Tenkitlerde de bulunmak zorundayım. Laikliği tavsiye ederse Reisi Cumhur ben de tenkit ederim.  Tenkitleri yapmayanların da programları yasaklanıyor. Hiçbir programa izin verilmiyor. Bir tek diyanete izin veriliyordu yavaş yavaş onun da önü kesiliyor. Kutlu Doğum programları kaldırılıyor. Bir hafta boyunca Peygamberimizin hayatını, mesajını anlatan, mücadelesini anlatan programlar yapılıyordu artık ona da izin verilmeyeceğine dair işaretler var. Ve bazı programlar iptal edildi. Bu yıl ilk defa başladığı için hepsini iptal etmiyorlar kademe kademe iptal ediyorlar. “ dedi.

Oy verin

10 puan
Upvote Downvote

Total votes: 18

Upvotes: 14

Upvotes percentage: 77.777778%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 22.222222%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın