Amerika’ya düşen meteor an be an görüntülendi

Pazartesi akşamı Amerika’nın Illinois eyaletine düşen ve birçok farklı bölgeden görülen meteor büyük bir sarsıntıya neden oldu.

Meteor ya da diğer bir adıyla göktaşları, dünya için tehdit oluşturmaya devam ediyor. Hatta başta Rusya olmak üzere birçok farklı ülke, göktaşlarını etkisiz hale getirme konusunda özel çalışmaları var. Amerikalı bilim adamları, birkaç hafta önce yaptığı açıklamalarda dünyaya çarpması beklenen asteroid ya da kuyrukluyıldızların özel nükleer füzelerle vurulması gerektiğini bildirmişti.

Son olarak, birkaç gün önce Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois eyaletine düşen alev topu, birçok kişiyi korkuttu. Hatta meteorun düşüş anı kameralar tarafından görüntülendi. Yapılan açıklamalar, Michigan Gölü üzerindeki bir meteorun ABD’de birçok farklı eyaletten görüldüğü yönünde. Ulusal Hava Durumu Servisi’nden verilen bilgiler, bu meteor etkisiyle bir patlama da meydana geldiğini yönünde.

Şu ana kadar yapılan araştırmalar ve analizler, meteorun göle inip inmedi hakkında bilgi vermiyor. Dolayısıyla meteorun parçalanıp parçalanmadığı da şu an için net değil. Birkaç saniyelik görüntü sayesinde durumun ehemmiyeti daha net bir şekilde anlaşılabiliyor.

Oy verin

-1 puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın