Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara'da Furkan Derneği'nin Düzenlediği Konferansa Yoğun İlgi - Foto
Furkan İlim ve Hizmet Derneği’nin Ankara’da Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlediği coşkulu konferans yoğun ilgi gördü.
29 Mayıs 2011 Pazar Saat 23:32
 Ankaralılar için gelenekselleşen Furkan Derneği’nin bahar konferansında bu yıl Alparslan Kuytul Hocaefendi "Ümmetin ve İnsanlığın Geleceği" konusunu işledi. Ankaralıların yoğun katılımına ülkenin dört bir yanından gelenlerde eklenince konferans salonu yetmedi ve sinevizyon kurularak ek yerler yapıldı. 2 bini aşkın izleyicinin katıldığı konferans, ümmetin geleceği için Müslümanlara umut aşılamış oldu.

Konferans, İstanbul’un fethinin yıl dönümü olan 29 Mayıs’ta saat 14:00’de Kur’an tilavetiyle başladı.  Ardından Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği Başkanı Bülent Taş Beyefendi açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra Seyyid Kutup, Bediüzzaman, Şamil Basayev gibi ümmete meşale olmuş önderlerin canlandırıldığı “öncü şahsiyetler geçidi” yapıldı. Ardından iki küçük kız çocuğu ümmetin acı durumunu anlatan şiirlerini okudu. Sonrasında ilhamını Kur’an’dan alan Grup Furkan marşlarıyla sahne aldı. Daha sonra Alparslan Kuytul Hocaefendi konferansı yapmak üzere sahneye davet edildi. Hocaefendi’nin konuşmasında üzerinde önemle durduğu noktalardan bazıları şunlardı:• Hz. Peygamber (s.a.v) bir ümmet meydana getirdi. Irk devleti meydana getirmedi. Bu ümmet “la ilahe illallah”ı unutunca bu hale geldi. “la ilahe illallah” sadece Allah'ın varlığına inanmak değil; aynı zamanda Allah'ın tek otorite olmasını kabul etmek demektir. Kılığınızdan kıyafetinize, yemenizden içmenize, olaylar karşısındaki hükümlerinize kadar herşeye Allah'ın karışması demektir.
•Peygamber(sav) hiçbir medeniyetin parçası olmadı. Allah’ın Resulü yeni bir medeniyet meydana getirdi. Medeniyetler ittifakı da neymiş! Medeniyetleri inançlar kurarlar. İnançlar ittifak edemez. İslamın akidesi tevhiddir, Hristiyanlığın ki ise teslistir. Bunlar ortak bir görüşe varamazlar.
•Modern hayat başka bir şey, medeni hayat başka bir şey. İkisi aynı değil. Onlarınkini nasıl medeniyet olarak görebiliriz? Maddeyi manadan üstün görenler gericidirler. Kadını şehvet aracı olarak görenler gericidirler. Ruhu önemsemeyip cesedi benimseyenler gericidirler. Allah’tan başkasına kulluk yapanlar gericidirler. Eğer bir memlekette Allah’ın dediği olmuyor da insanların dediği oluyorsa o memleket gerici bir memlekettir. 
•Dünyanın her yanında İslamî gelişmeler var. Onlar şu anda korkuyu yaşıyorlar, biz ise ümidi yaşıyoruz. İslam’ın geleceğinin parlak olacağına dair Kur’an ve hadislerde de işaretler var. İslam alemindeki gelişmeler bunu göstermektedir.

Program Hocaefendi’nin, halkımızdan gelen soruları cevaplamasıyla devam etti. Hocaefendinin sık sık tekbirlerle kesilen konferansının ardından Furkan Tiyatro Ekibi’nin “İstanbul’un Fethi” konulu tiyatrosuyla konferans ve etkinlik sona erdi.
GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Yorumlayan:
kadir demir
Tarih:01 Haziran 2011 Çarşamba Saat 14:49
fetih nesli
hocamızın yaptığı konferans çokgüzeldi alabilen kardeşlerimiz için çok güzelmesajlar wardı bnde elazığdaki hizmetteyim
Yorumlayan:
hasan
Tarih:31 Mayıs 2011 Salı Saat 23:14
örneği kendinden olan hareket
hiç bir konferansın böyle olduğunu görmedim türkiye de ilk ve tek Rabbim devamını getirsin inşallah
Yorumlayan:
uğur yılmaz
Tarih:31 Mayıs 2011 Salı Saat 20:34
İnşaAllah güzel günler çok yakın
Allah razı olsun kardeşlerimden hepsi samimiler Rabbim sayılarını arttırsın Alparslan hocamızada güç kuvvet versin....
Yorumlayan:
fatih Yilmaz/ Adıyaman
Tarih:31 Mayıs 2011 Salı Saat 19:18
öncü nesile selam olsun
Öncelikle hocamızdan ALLAH RAZI OLSUN Allah gayretlerine güç kuvvet versin inşallah...Allah a ve Rasuluna bağlı bir öncü nesil geliyor..musab lar geliyor..Tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun dava uğrunda gayretlerini artırsın inşallah........
Yorumlayan:
Tolgahan Yılmaz
Tarih:31 Mayıs 2011 Salı Saat 18:33
ALLAH Razi Olsun Hocam Sizden ALLAH Yar Ve Yardimcınız olsun...
işte öncü NESİL İŞTE KARDEŞLİK işte allah'hın verdiği emre uyan kardeşlermiz allah hepinizden razi olsun
Yorumlayan:
Furkan Konya
Tarih:31 Mayıs 2011 Salı Saat 13:53
Ok Yaydan Çıktı Artık
"Öncü Nesil" Yüzyılın Tevhid Hareketi.

Hamdolsun Gün Gectikce Baharın Kokusunu Daha Güçlü Hissediyoruz
Yorumlayan:
mesut topaloğlu
Tarih:31 Mayıs 2011 Salı Saat 12:33
öncü nesil
hocam konferans güzeldi ben elazığdaki hizmetteyim
Yorumlayan:
furkan ibrahim
Tarih:31 Mayıs 2011 Salı Saat 11:34
elhamdulilleh
S.A.Kıymetli kardeşlerim.Bizler Furkan Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz konferans ve etkinlik programımıza yoğun katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz.Kıymetli kardeşlerim şunuda bilmenizi isterizki biz bir cemaatiz.Faaliyetlerimiz günü birlik değildir.ALLAH YOLUNDA HERGÜN FAALİYET... YARABBİ BİZİM CANIMIZI MÜSLÜMAN OLARAK AL.SİZLERİ ALLAH YOLUNDA ÇALIŞMAYA DAVET EDİYORUZ. SELAM VE DUA İLE...
Yorumlayan:
Şamil
Tarih:30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 11:48
Süper bir konferanstı
Ankara'da ilk defa böyle bir konferans gördüm. Alparslan hocaefendi çok güzel konuşuyor. youtube'da da videoları var, daha önce de izlemiştim. İnşallah bu hareket daha da büyür.(amin)