Çavuşoğlu: Seküler Bir Suriye İstiyoruz

Gerçekçi olalım, bu saatten sonra bunun Esad ile olması mümkün değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus gazetecilere hitaben gerçekleştirdiği konuşmada “Seküler bir Suriye istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya’da Rus gazetecilere hitap etti.

 

Dünya Rus Medya Konferansı için Alanya’ya gelen Rus gazetecilerle buluşan Çavuşoğlu Rus gazetecilere hitaben gerçekleştirdiği konuşmada

“Biz seküler bir Suriye olmasını istiyoruz. Gerçekçi olalım, bu saatten sonra bunun Esad ile olması mümkün değil. Herkesin kabul edeceği bir geçiş hükümetinin olması lazım. Hiç kimse dışlanmamalı” dedi.

 

Rusya ile Esad konusunda farklı düşündüklerini aktaran Bakan Çavuşoğlu, “Esad konusunda Rusya ile aynı düşünmeyebiliriz. Görüşlerimiz tam uyuşmuyor diye diğer konularda da işbirliğimizi durdurmadık. Rusya ile Halep’te başlayan siyasi işbirliğini geliştirdik. Ateşkesi ülkenin diğer yerlerine de genişlettik. Biraz ihlaller olsa da önceye göre daha iyi durumdayız. Bu, Rusya ile Türkiye’nin başarısı. Astana süreci de bizim başarımız. Biz müttefik olduğumuz birçok ülkeyle, NATO içindeki birçok ülkeyle de farklı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın