Çocukların Resimlerindeki Dehşet

Liste
13 Gönderilen

Aşağıdaki resim Amerika’nın müreffeh bir kentinde açılan Filistinli Çocuk Resimleri sergisinden. Habere göre sergi, içerdiği şiddet nedeniyle çocuklara zarar verebileceği endişesiyle kısa sürede kapatılmış.

 

2. Abd al-Rahman (13)

“Ben vadide koyunları güderken silahlı süvariler geliyor. Ateş ederek “şu kara köleleri öldürün” diye bağırıyorlar. Bir sürü insan ve hayvan öldü. Kanlar içinde kalmışlardı. Çocukların peşine düştüler. Bazılarını bir daha hiç görmedik. Hayvanlarımızı aldılar. Bütün develeri, keçileri, koyunları, her şeyi… Sonra uçaklar geldi ve köyü bombaladı. Sayfanın alt kısmında gördüğünüz kırmızı şey bir roket.”

3. Taha (13)

“Öğleden sonra eve dönerken uçakları gördük ama aklımıza bir şey gelmedi. Bahçeye bir bomba düştü. Sonra dört tane daha… Toplam altı kişi öldü. Bir oğlan çocuğu, kucağında oğlunu taşıyan bir anne, bir de kız sanki… Bahçenin bir köşesinde kucağında bebeğini taşıyan bir anne var, biraz sonra o da ölecek… Gecelerim çok zor geçiyor, çünkü bir evimiz bile yok. Geceleyin kaçarken yanan evlerin görüntüsünü unutamıyorum.”

5. Musa (15)

Bu resmi tüm ailesini kaybeden Musa çizmiş ama hikayeyi amcası anlatıyor. “Sabahın altısında askerler geldi. Bizim civarda 3-4 köy vardır. Ortalama 1200 kişi yaşardı. Bomba ve tüfekle ölüm yağmuruna tutulduk. Neyimiz varsa yağmalandı. Köy yakıldı. Akşama doğru köyü bir de uçaklar bombaladı. Askerler evlerin içinde kalan, hasta ve yaşlı insanları teker toplayıp öldürdü. Biz zor kaçtık”

9. Magda(9)

“Yanan evlerden kaçıyoruz. Tüfekler ve bombalarla peşimizden geliyorlar. Ateş ediyorlar. Amcam vuruldu. Kızları alıkoyduklarını gördüm. Ailecek el ele tutuşarak –ve çığlıklar atarak” vadiye kaçtık. Birbirimizi kaybetmemek için ele ele tutuştuk. Burada güvendeyiz ama babamı kaybettik.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın