Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Furkan Der'den 'İmani Duruş' Konferansına Davet
Furkan Eğitim Ve Hizmet Derneği Gaziantep'te düzenleyeceği konferans ile ilgili bugün bir basın açıklaması yaptı.
11 Mayıs 2012 Cuma Saat 18:55

Furkan Eğitim Ve Hizmet Derneği Gaziantep'te düzenleyeceği konferans ile ilgili bugün bir basın açıklaması yaptı.

İşte dernek başkanı Abdullah Ülker'in yaptığı o açıklama:


FURKAN EĞİTİM VE HİZMET DERNEĞİ olarak 2005 yılında kurulan derneğimizin gayesi;  geleceğimizin kurucuları olan neslimizi milletine faydalı, ilmi ve fikri seviyesi yüksek, edebi,  sosyal ve kültürel sahalarda gelişmiş, asrın gerektirdiği bilgilere sahip ve aynı zamanda milli ve manevi duyguları güçlü kişilik ve ahlak sahibi, milletimize öncülük yapabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış öncü bir nesil olarak yetiştirmektir. Hayırlı işlerde ve güzel ahlakta böyle bir öncü neslin yetişmesi için Furkan Eğitim Ve Hizmet Derneği olarak “Biz Medeniyetimize Dönüyoruz” sloganıyla başlattığımız ve Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz konferanslar serimiz, 12 Mayıs 2012 Cumartesi saat 18.30’ da Kamil Ocak kapalı spor salonunda düzenlenen yeni bir konferansla Gaziantep’te devam ediyor.
Allah’tan başkasına kulluk etmemek, Allah’tan başka tüm otoriteleri reddetmek imanın aslını oluşturur. Tüm Peygamberler gibi Hz. Muhammed (sav) de bu hakikati tebliğ amacıyla gönderilmiştir. İman, hayatı Allah için yaşamak ve O’nun istediği gibi davranış sergilemektir. O halde tüm Müslümanlar hakiki imanı anlamak, tanımak ve onu elde ederek hayatına yön vermek için çalışmalıdır. İşte bu vesileyle imanın aslını ve Mü’min hayatına bakan yönünü daha iyi anlamak için düzenlemiş olduğumuz “İMANİ DURUŞ” konulu konferans ve etkinlikte buluşmak dileğiyle.  12 Mayıs Cumartesi saat 18.30’da Gaziantep Kamil Ocak Kapalı spor salonunda gerçekleştirilecek programımızda Türkiye kamuoyunun ve halkımızın yakından tanıdığı Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi konuşmacı olarak katılacaktır. Programımızda ayrıca; Kur’an ziyafeti, şiir, sinevizyon, ilahi ve ezgileri ile Grup Furkan yer alacaktır. Programımıza giriş ücretsiz olup bayanlar için yer ayrılmıştır. Konferansımız www.furkanvakfi.net sitemizden canlı olarak yayınlanacaktır. Bu vesileyle tüm halkımızı ve çevrelerini konferansımıza davet ediyoruz.

             ABDULLAH ÜLKER
Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği
                   BAŞKAN

GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Yorumlayan:
Huseyin Fransa
Tarih:13 Mayıs 2012 Pazar Saat 16:48
Tebrik iceri
Boyle guzel bir etkinliKTE emegi gecen tum kardeslerimizden allah razi olsun rabbim hepimizin yar ve yardimcisi olur ins.