Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gül, Bahreyn İçişleri Bakanı ile görüştü
Bahreyn'de halk isyanı sürüyor ancak Suriye'de Esad'ı defterden silen Türkiye, Bahreyn diktatörlüğüne desteğini yineliyor.
09 Mayıs 2012 Çarşamba Saat 22:35

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bahreyn İçişleri Bakanı Şeyh Raşit Bin Abdullah El Halife ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bahreyn İçişleri Bakanı Korgeneral Şeyh Raşit Bin Abdullah El Halife ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen kabulde, iki ülke arasındaki ilişkiler ve yeni işbirliği imkanları gündeme geldi.


İsrail denizaltıları, Bahreyn’deki ABD 5. Filo üssüne gidiyor

İsrail’in Almanya’dan aldığı 4. denizaltının Amerika’nın Bahreyn’deki 5. Filosuna gönderileceği bildirildi.

El- Alem televizyonunun haberine göre İsrail’in Kanal 10 televizyonuna açıklama yapan Deniz Kuvvetleri Komutanı Ram Rotberg, Almanya’dan aldıkları yeni denizaltı ile denizaltı sayısını dörde çıkardıklarını belirterek bu denizaltıların İsrail deniz kuvvetlerinin stratejik kabiliyetini birkaç kat arttırdığını söyledi.

İsrail Kanal 10 televizyonu, bu denizaltıların gerçek fiyatının yarım milyar Dolar olduğunu; ancak Almanya’nın bunları İsrail’e bu rakamın üçte birine sattığını bildirdi.

Son alınan denizaltının birkaç ay içerisinde Almanya’dan Hayfa limanındaki askeri üsse getirileceği belirtilirken son derece gelişmiş elektronik istihbarat teknolojisine sahip olan bu denizaltının hazırlık aşamalarının ardından Bahreyn’deki Amerikan 5. Filosuna katılacağı bildirildi.

Kanal 10 televizyonuna açıklamada bulunan İsrailli bir albay, bu denizaltıların son derece gelişmiş istihbarat teknolojisine sahip olduğunu açıklarken el-Alem’e demeç veren Muhammed Hace adlı bir askeri istihbarat uzmanı, İsrail’in bu denizaltıları İran’ın bölgedeki faaliyetlerini izlemede kullanacağını söyledi.

İsrail’in Almanya’dan satın aldığı Dolphin tipi denizaltıların 6’sı 900 ila 1200 kilometre menzilli füze rampası olmak üzere 10 füze ateşleme rampasına sahip olduğunu belirten Muhammed Hace, dört rampanın ise nükleer başlıklı füze fırlatacak şekilde tasarlandığını söyledi.

Bu denizaltıların faaliyet bölgelerinin Akdeniz, Kızıl Deniz ve Umman Denizi olduğunu belirten Hace, bu denizaltıların üssünün de Amerika’nın Bahreyn’deki 5. Filosuna ait üs olduğunu söyledi.

Bahreyn'den Kareler:

İ


GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş..