HAMAS Lideri Zahar: Direniş ilkeleri değişmedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, hareketin hazırladığı belgenin önümüzdeki dönemin mekanizmalarıyla ilgili olduğunu ve ilkelerde hiçbir değişiklik olmadığını söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, dün (18 Mart Cumartesi) Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, belge ile misak arasında fark olduğunu, misakın anayasa gibi olduğunu, belgenin ise aletler gibi olduğunu ve değişebileceğini kaydetti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Hamas’ın hareketin fikrini ve siyasi birikimini yansıtan bir siyaset belgesi hazırladığını açıklamıştı.

Hamas’ın fikrinin sabit olduğunu ve değişmeyeceğini bildiren Ez-Zehhar, düşünce olarak direnişle çeşitli aletleri arasında fark olmadığını söyledi.

Ez-Zehhar, direnişin devam ettiğini, işgale karşı her türlü yolla mücadeleyi sürdüreceklerini, casusların peşini bırakmayacaklarını ve İsrail’in şartlarını kabul etmeyeceklerini ifade etti.

Kahire’de imzalanan anlaşmaların uygulanarak uzlaşının sağlanması gerektiğine işaret eden Ez-Zehhar, tüm seçimlerin yapılması ve sonuçlarının kabullenilmesi gerektiğini söyledi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarına da değinen Ez-Zehhar, işgal rejiminin Devlet Denetçisi tarafından hazırlanan ve son savaşta işgal ordusunun başarısız olduğunu söyleyen rapor nedeniyle kriz yaşadığını ifade etti.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın