İsrail İşgal Devleti Ezanı Yasakladı

İşgal rejimi parlamentosu Knesset’e bağlı yasama komisyonu dün (12 Şubat Pazar) gündüz vakitlerinde mikrofonla ezan okunmasına kısıtlama getiren, gece ve sabah ezanı vakti ise mikrofondan ezan okunmasını yasaklayan yasa tasarısını onayladı.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, yasa tasarısının ön oylama için Knesset’e sunulacağını, daha sonra komisyona yeniden gelecek yasa tasarısının Knesset’te üç kez oylandıktan sonra yasalaşacağını ifade etti.

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu, “gürültüye neden olarak insanları rahatsız ettiği” iddiasıyla ezanın yasaklanmasını öngören yasayı desteklediğini belirtmiş, Filistinlilerin ve İslam aleminin büyük tepkisini çeken tasarı, daha önce de birkaç kez gündeme gelmiş ancak Knesset’te oylamaya sunulmamıştı.

Ezanın gece 23:00 ile sabah 07:00 saatleri arasında hoparlörlerden okunmasını tamamen yasaklamayı öngören yasa tasarısında, yasağa uymayan camiler hakkında bin 200 dolara ulaşan cezalarının kesilebileceği ifade ediliyor.

Fanatik Yahudi milletvekili Mordhay Yogev ve diğer bazı Knesset üyeleri tarafından sunulan yasa tasarısı ayrıca işgal polisine imamları ve müezzinleri ifade vermeye çağırma ve sorguya çekme izni veriyor.

Oy verin

-1 puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın