İsrail Övücü Şüpheli Danışman Wilson’dan !

Cumhurbaşkanı’nın kendisine yeni başdanışman olarak atadığı Prof. Dr. Gülnur Aybet, soru işaretleriyle dolu cv’si ile dikkat çekiyor.

Cumhurbaşkanı’nın başdanışmanı olarak atadığı ve göreve gelir gelmez İsrail hakkındaki açıklamalarıyla tepki çeken Prof. Dr. Gülnur Aybet, soru işaretleriyle dolu cv’si ile dikkat çekiyor.

Darbe girişiminin arkasındaki “üst akıl”…

 

İsrail ile yapılan anlaşma hakkında “Türkiye için pragmatikreelpolitik ile manevi hinterland arasındaki dengeyi sağlamanın bir göstergesi” ifadelerini kullanan Aybet, Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde profesör unvanıyla çalışıyor. Washington merkezli ABD’li düşünce kuruluşu (think-thank) Wilson Center’da uzman olarak görev yapıyor. İşin garip kısmı ise bu karanlık kuruluşun, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki “üst akıl” olduğu medya tarafından sıkça gündeme getirilmişti.

 

School of Advanced International Studies (SAIS), John Hopkins  Üniversitesi, StAntony’sCollege, Oxford Üniversitesi ve Woodrow Wilson Center da misafir araştırmacı olarak bulunan Aybet, 2009’da The Times gazetesi tarafından İngiltere’nin en güçlü 20 Müslüman kadınından biri seçildi.

Milli Gazete

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın