Spor yapan kadını darp olayında işin aslı farklı çıktı !

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde parkta spor yapan 4 aylık hamile Ebru Kaya Tireli’nin darb edilmesine ilişkin davanın ilk duruşması görüldü. Medyaya ve sosyal medyaya ‘dincilerin saldırısı’ şeklinde yansıyan olayın aslı mahkeme salonununda anlaşıldı.

Manisa’nın Turgutlu ilзesinde 4 aylık hamile Ebru Kaya Tireli’nin parkta spor yaparken darbedilmesine ilişkin yargılanan sanığın tutukluluk halinin devamı kararlaştırıldı. Turgutlu 4. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Davut K., müşteki Tireli’nin avukatı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Şafak Tarhan, taraf avukatları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

ALKOL ALMIŞ

Sanık Kahraman, savunmasında, psikolojik tedavi gördüğü için olay günü ilaçlarını aldığını, daha sonra alkol içtiğini, arabasına binerek İzmir’e gitmek için yola çıktığını ve trafik yoğunluğundan dolayı İzmir’e gitmekten vazgeçtiğini belirtti. Trafiğin yoğun olmasından dolayı İzmir’e gitmekten vazgeçtiğini dile getiren Kahraman, Turgutlu’ya dönüş yolunda aracının altını vurduğunu ve inip kontrol ettiğinde kriko takma yerinde hasar olduğunu tespit ettiğini söyledi.

ARACINI LAVABO POMPASIYLA TAMİR ETMEK İSTEMİŞ 

Zor şartlarda para kazanarak aldığı aracını çok sevdiğini vurgulayan sanık, bu duruma oldukça üzüldüğünü anlattı. Osmangazi Parkı mevkisine geldiğinde araçtan inerek çarptığı yere tekrar baktığını, kaportadaki bozukluğu tamir etmek için bagajdaki lavabo pompasını çıkardığını dile getiren Kahraman, aracın altına eğilerek uğraştığını kaydetti. Yaklaşık 8-9 yıldır gözlük kullandığını bildiren Kahraman, şöyle devam etti:

‘ALAYCI SESLE BİRİ SESLENDİ DİYE HİSSETTİM’

“Alaycı bir sesle sanki biri arkamdan seslendi, öyle hissettim. Başında kapüşon vardı, erkek ya da kadın olduğunu fark etmedim. Bana doğru yaklaştığını gördüm. Elimde lavabo pompası vardı, ayağa kalkıp geri döndüğümde tam onu göremedim. Sanırım geri gitmek isterken dengesini kaybetti ve geriye düşünce kapüşonu başından çıktı ve kadın olduğunu gördüm.

 ‘HAMİLEYİM ABİ’ DİYE BAĞIRDI

‘Hamileyim abi’ diye bağırdı ben o an kalakaldım. Daha sonra kalktı gitti, ben de elimdeki lavabo pompasını bagaja koyarak aracıma bindim ve oradan ayrıldım. İstemeyerek karıştığım bu olay için pişmanım. Bir kadına vurmak anneye vurmak gibidir. Benimde eşim var, annem var, kızım var. Hele hamile bir kadına hiçbir şekilde zarar vermem. Ben kadına zarar vermedim. Ben aracıma binip gittim. Hata yapabilirim, suç işleyebilirim, kadını küçük düşürecek olaylara karışmam. Hiçbir kadına el kaldırmadım.”

 

MEHMET T.’NİN SUÇSUZ OLDUĞU ANLAŞILDI

 

Mehmet T. suçsuz olarak gözaltına alınmış ve lince uğratılmıştı. Suçsuzluğu ortaya çıktı.

Medyada boy boy resimlerinin yayınlanmasıyla sakallarıyla dindar saldırgan görüntüsü verilmeye çalışılan Mehmet T. kendini savunmuş ‘benim vekilim Allah’tır’ demişti. Mehmet T.’nin suçsuz olduğu anlaşıldı.

Mehmet T., “Ben işimden eve, evimden işe giden bir insanım. Beni bilen dostlarım, arkadaşlarım yani herkes beni bilir. Ben bu suçu işlemedim, benim bu suçla hiçbir alakam yok. Tabi ilk alındığım gün olayın şokuyla bana sorulan ’Pişman mısınız?’ gibi sorulara cevap veremedim, vermekte istemedim. Çünkü benim bir suçum yok. İşlemediğim bir suç için niye pişman olayım ya da niye pişman olmayayım. Sizler de bunlara hak verirsiniz, ben suçsuzum. Beni neden gözaltına aldıkları ile ilgili bir şey söylemeyeceğim, dava süreci devam ediyor. Benim en büyük vekilim Allah’tır” demişti. 

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın