Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEB'den Kılık-Kıyafet Anketi
Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrenci kılık-kıyafetiyle ilgili anket yapıyor.
15 Nisan 2010 Perşembe Saat 20:44

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrenci kılık-kıyafetleriyle ankete “evet” denilirken, “başörtüsü yasağı unutulmasın” çağrısı yapılıyor
 
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin kılık-kıyafetlerinin serbestliği konusunda internet sitesinden ( meb.gov.tr ) referanduma gitti. 30 Nisan'a kadar devam edecek ve TC kimlik numarasının girilmesiyle oy kullanılabilecek olan referandumda, öğrenci, öğretmen ve velilerin görüşleri alınıyor. İlk ve ortaöğretim kurumları için ayrı ayrı sorulan sorularda sadece “evet” ya da “hayır” seçenekleri mevcut. Halk oylamasından çıkacak sonuca göre bakanlık tarafından kurulan komisyonun, Mayıs ayında Milli Eğitim müdürlükleri, ilköğretim müfettişleri, okul aile birlikleri, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler ile görüşme yapacağı ifade ediliyor. Görüşmelerin ardından öğrenci kıyafetlerinin serbestliğinde bir karara varılması ve 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren kararın yürürlüğe koyulması planlanıyor.
 
Başörtüsü yasağı unutulmasın!
29 Haziran 2009’da yapılan “Öğrenci Okul Kıyafetlerini Değerlendirme Çalıştayı” esnasında bir basın duyurusuyla, çalıştayda başörtüsünün de gündeme alınması gerektiğini hatırlatan Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu üyelerinden Ahmet Örs, herkesi MEB’in referandumunda evet oyu kullanmaya davet etti. Örs, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Geçen yıl Ankara’da düzenlenen çalıştayın tavsiye kararlarından biri de okul kıyafetlerine pedagojik ve toplumsal gerçekler ışığında belirli bir serbestlik getirilmesiydi. İyi bilinsin ki, başörtüsü bu toplumsal gerçeklerin en başında gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı, başlattığı bu olumlu girişimi sonuna kadar sürdürmeli, hem öğrenciler hem de tüm çalışanları için başörtüsü yasağının kalkması yönündeki haklı beklentilerin gereğini yerine getirmelidir. Eğitimde özgürlük için 12 Eylül darbe döneminden kalma tüm düzenlemelerin derhal kaldırılmasını istiyoruz. İsterse MEB bu konuda da bir referandum düzenleyerek sonucu gözlemleyebilir. Eminiz ki, toplum oyunu hak ve özgürlüklerden yana kullanacaktır.”
 
Platform Haber


Oy Kullanmak İçin Tıklayınız

GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Yorumlayan:
MÜHAMMED
Tarih:13 Mayıs 2010 Perşembe Saat 14:50
KILIK KIYAFET
HAVALAR SICAK OLDÜGÜ İCİN LÜTFENNN KILIK KIYAFET SERBEST OLSÜN...
Yorumlayan:
aysa celik
Tarih:13 Mayıs 2010 Perşembe Saat 14:46
kılık kıyafet
bence her okülda kılık kıyafet serbest olmalı...