Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mürsi'den İsrail'e sıcak mesaj
Mısır cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Müslüman Kardeşler'in cumhurbaşkanı adayı Mursi, ''Seçilirsem İsrail ile barışı sürdürürüm'' dedi.
10 Mayıs 2012 Perşembe Saat 19:48

Mısır'da 23-24 Mayıs'ta yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Müslüman Kardeşler'in Özgürlük ve Adalet Partisi'nin adayı olan Muhammed Mursi, seçilmesi durumunda Mısır ile İsrail arasındaki barış anlaşmasını sürdüreceğini açıkladı.

Kahire'de bir televizyon kanalının konuğu olan Mursi,''İsrail ile barış taraftarıyım, cumhurbaşkanlığına seçilirsem Enver Sedat'ın imzaladığı Camp David Barış Anlaşması'na saygı göstereceğim'' dedi.

Kendisinin önceden bu anlaşmaya olumlu yaklaşmadığını söyleyen Mursi, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde ülkesinin geçmişte yaptığı anlaşmalara saygı göstermek durumunda olacağını söyledi.

İsrail hükümetini de uyaran Mursi ''İsrailliler Mısır-İsrail barış anlaşmasına saygı göstersinler, barışın sözde değil özde olduğunu kavrasınlar. İsrail tehditkar politikalarını artık bir kenara bırakmalı, Mısır güçlü, bağımsız ve köklü bir devlettir. Kimse 90 milyon Mısırlı'nın 5 milyon İsrailli'den korkacağını düşünmesin'' diye konuştu.

GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş..