Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Neden Başörtüsü Takılıyor Tartışması(VİDEO)
Haber7 yazarı Esra Elönü, Cumhuriyet yazarı Şükran Soner ve sosyoloji profesörü Meyda Yeğenoğlu, Habertürk televizyonunda başörütüsü için tartıştı.
08 Ekim 2010 Cuma Saat 12:10

Pelin Çift'in sunduğu Akşam Raporu'nda Haber 7 yazarı Esra Elönü ve Cumhuriyet yazarı Şükran Soner arasında 'Neden başörtüsü takılıyor' tartışması yaşandı..
ODTÜ Sosyoloji bölümü profesörü Meyda Yeğenoğlu, kadın hakları diye mücadele verilirken genç kızları giyim tercihleri nedeniyle eğitim haklarının elinden alındığını söyledi.. Yeğenoğlu 'Türkiye'de geçen 85-90 yılından beri -şeriat gelecek- dediler ama gelen birşey yok.. Bırakalım bu kızlarımız üniversitelere serbestçe girebilsin. Bakalım ne olacak' dedi.

Soner'in üniversite okuyan 7 kız öğrenciden 6'sının cemaat yurtlarında kaldığını ve bu  durumunda kızların kapanması yönünde baskılara neden olacağını iddia etti.

İddiasını daha da ileri götüren Soner, genç kızların üniversiteye gitmek için ve dışarıda gezmek için başörtüsü taktığını da söyledi..

Soner'in iddialarına Esra Elönü karşı çıkınca ikili arasında tartışma yaşandı..


 

 

 

 

HABER7

GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Yorumlayan:
HamzaN
Tarih:08 Ekim 2010 Cuma Saat 22:29
Allahım ne Günlere kaldık
Başörtüsünü savunanda , anca simgeyi savunan biri , tesettürü değil, ne oldugunuda bilmiyor zaten belli. Ilımlı İslamı yayma çabaları işte, kafana sar bi örtü savun ılımlı islami gel snei yazar yapalım... Hayırlısı bakalım