Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nureddin Coşan'dan Cemaati Şoke Eden Çağrı
Merhum Muhterem Mahmud Esad Coşan Hocaefendinin oğlu olan ve İskenderpaşa cemaatinin lideri konumunda olan Nureddin Çoşan'dan şok bir açıklama geldi.
01 Haziran 2011 Çarşamba Saat 17:33
Merhum Muhterem Mahmud Esad Coşan Hocaefendinin oğlu olan ve İskenderpaşa cemaatinin lideri konumunda olan Nureddin Çoşan'dan şok bir açıklama geldi.


Cemaat mensuplarını da şoke eden açıklama http://www.iskenderpasa.com sitesinde Nureddin Coşan imzası ile yayınlandı.

"Şimdi silkin, şimdi uyan, dengeleri boz. "Bozkurtlara" fırsat ver, yol ver, OY ver. Çeki düzen versin, destek olsun dostlara, fayda versin, tek yürek olsun iyiler." Gibi ifadelerle Mhp'ye oy isteyen Nureddin Coşan'ın çağrısına cemaatin olumlu karşılık vermeyeceği konuşuluyor.

İşte sitede yapılan açıklama:


Aklını Kullan!
Değerli kardeşim, aklını kullan!

Nereye gidildiğini, yarın ne olacağını, canından çok sevip tercih edip büyüttüğün çocuklarını, istikbalini düşün, emekliliğinin, sonrasının, hayatının istemediğin, tasvip etmediğin bir düzeneğin içinde geçtiğini, heba edildiğini farket, bu duruma müdahale et, itiraz et, boş verme!

Anlamaya, görmeye çalış, doğruyla yanlışı ayır, duruşunu özünle birleştir.

Göz boyamalı, kısa vadeli, saman alevli, serap misali ağzına bal çalındığını, çalınanın aslında bal olmadığını, duygularınla oynandığını, oynananlardan bihaber gafil kaldığını gör!

Kafanı devekuşu gibi kuma gömüp yaşadığın ülkede değerlerinin buharlaşmasına kayıtsız kalma, "neme lazım" deme, "menfaatim" deme!

Maneviyat bahçemize dadanmış domuz sürülerini, sırtlanları, hain köpekleri, kurnaz tilkileri, leş kargalarını, kanımızı, canımızı, değerlerimizi, zenginliklerimizi emmeğe yeltenen sülükleri, asalakları silkele, sırtından at, kamburunu düzelt, el ele ver, gücünü topla, maneviyatını düzelt, iyileri bul, onlarla birleş, işbirliği yap, yanlışı düzelt!

Bunu daha önce yaptın. Güzeli seçtin, güzelleştin, güçlendin. Örnek oldun, öncü oldun, yol gösterdin, ilham kaynağı oldun, sevildin...

Isıttın, karanlık asırlara güneş oldun aydınlattın. Çağ atlattın. Susuz yüreklere su serptin, serinlettin. Umut oldun, çare arayan biçare insanlığa, tarih yazdın altın harflerle dimağlara.

Şimdi silkin, şimdi uyan, dengeleri boz. "Bozkurtlara" fırsat ver, yol ver, OY ver. Çeki düzen versin, destek olsun dostlara, fayda versin, tek yürek olsun iyiler.

"Sagduyu'nun" mevcut hükümeti kuran partiye ilk genel seçimlerinde tek başına iktidar olmasıyla sonuçlanan verdiği şartlı destekle bile, hala, maalesef insanlık için, inananlar için beklenenleri gerçekleştiremeyen Sayın Başbakan, MHP'li kardeşlerin barajı aşamayacağını bekliyor. Haydi! Yalnız bırakmayalım meydanda özgürlükler vaad edegelen arkadaşı. MHP'li kardeşlerim, barajı aşın da, sizinle birlikte, daha önce söz verip de yerine getiremeyenler için bir telafi fırsatı doğsun.

Birleşsin güçler def etsin akbabaları, şanımız yürüsün cihanda.

Sefillere uşak olmayalım.

Çünkü, kölesiyiz, Razı olsun alemlerin Efendisi bizden.

Nureddin Coşan

GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Yorumlayan:
Ejder Kazım Ertok
Tarih:05 Haziran 2014 Perşembe Saat 01:52
Mubarek ŞEYHİM
Kendisi Evliyalar kutbu NECATİ COŞANIN Torunu büyük alim ESAT COŞAN HAZRETLERİNİN.Oğludur SAYGIM SEVĞİMLE şeyhim NURETİN COŞANIN ellerinden öperim. Herşeyimle MUBAREK ŞEYHİMİN EMRİNDEYİM .
Yorumlayan:
ahmet seyhan
Tarih:11 Mart 2013 Pazartesi Saat 01:46
yazıklar olsun şu yorumlara.
Peygamber efendimizden gelen bir silsile vardır. hiç bir şeye güvenmiyorsanız bu silsileye güvenin. hadi güvenmeyi bi kenara bırak. hiç bir şeye saygınız yoksa bu silsilenin başındaki peygambere saygınız olsun onun el verdiği insanlara şu konuşmları yapmayın . bugün herşey ortadadır. mecliste akp ye destek olan tek parti mhp dir. seçimden hemen sonra hocamızın bu sözü anlaşıldı ama bazı arkadaşlarımız hala idrak edemedi. hamd olsun çürüklerimiz döküldü.
ordaki leş kargaları ne ak partiyedir ne mhp ye dir. camiamıza bulaşmak isteyen islam alemine zarar vermek isteyen sapık zihniyettir.
bir şans daha ver kardeşlerimize diye bi söz geçiyor. o da ak partiyedir. ilk iktidar oldukları zaman verdiği sözleri yerine getiremediği için bi şans daha tanındı . hadi bozkurtlar kardeşlerimize yardımcı olun son şanslarını kullansınlar deniyor. azıcık düşünün ya. şu insanlara hakaret etmeye hiç mi korkmuyosunuz şu sözleri ederken allah dostu insanlara su hakaretleri ederken hiç mi içiniz sızlamıyor. he
Yorumlayan:
BİLAL TURAN
Tarih:06 Haziran 2011 Pazartesi Saat 09:54
İŞTE GERÇEKLER
2. Abdulhamit Han Hazretleri’ne birçok İslam alimi muhalefet ederken ona sahip çıkan Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevi Hazretleri idi.

Refah Partisi’ne birçok grup destek verirken Mısr’a sultan olsa vız gelir diye sırt çeviren ve eleştiren, yanlış yapıyorsunuz diyen Es’ad Coşan Hocamız idi.

1 Mart Tezkere oylamasında küresel güçler EVET isterken masaya yumruğunu vurup HAYIR diyen ve neticesinde ülkemizin tüm dünyada itibar kazanmasına sebep olan Nureddin Coşan idi.

Ve bunların hepsinde haklı çıkan bu dergaah olmuştu.

Şimdi de MHP deniliyor. Yine haklı çıkan taraf yakında gözükecektir.
Yorumlayan:
BİLAL TURAN
Tarih:06 Haziran 2011 Pazartesi Saat 09:52
İŞTE GERÇEK KANAAT ÖNDERİ
Sevgili dostlar, Nureddin Coşan Hocaefendinin Haziran 2011 seçimleriyle ilgili açıklaması çoğu kişinin kafasını karıştırdı, çoğu kişi nasıl olur da biz Devlet Bahçeli zihniyetine oy verebiliriz dedi. Bir ihvanımız telefon etti bana ve bu nedir Allah aşkına dedi, sesi çok üzgündü… Ammaaa…. herkesin kaçırdığı cemaatten çoğu kimsenin anlamadığı, anlamak istemediği bir nokta var, kimse olaya bu açıdan yaklaşmadı herkes kendi derdine düştü, herkes vereceği bir oyun derdine düştü…

Birlikte çalıştığımız ilahiyat fakültesi mezunu bir abi var, kendisi eski ülkücüdür, hala da o camiaya yakındır. Bizim cemaati yeni yeni tanıyor…. Onun söyledikleri beni çok etkiledi sizinle paylaşmak istedim.

“Sahipsiz muazzam bir gençlik var, ülkücü gençlik… Bu gençliği Devlet Bahçeli ve ekibinin anlaması tatmin etmesi mümkün değil, bu gençlik sahipsiz… Bu gençlik uzanacak bir el arıyor, bu gençlik saf, heyecanlı… Bu gençliği ne anlayan var ne farkında olan var ne de ilgilenen var…

Bilesiniz ki, Hocaefendinin bu yazısı bütün Anadolu’ya dalga dalga yayılacak… Bütün ülkü ocaklarının baş köşesine asılacak… Bu gençliğe Hocaefendi el uzattı, hani hocaefendi demiş ya; “Bozkurtlara destek ver, fırsat ver, yol ver” bu o gençliğe bir hitaptır…Bozkurt ifadesi bizim gibi eski nesli heyecanlandırmaz, ama o gençlik bu hitapla ayağa kalktı… O gençlik şimdi bir büyük mürşid tarafından sahiplendi, desteklendi, bilin ki arkadaşım bu gençlik artık sizin gençliğiniz, bu muazzam gençlik artık iskenderpaşa grubunun doğal üyesi… “
Yorumlayan:
Bilal TURAN
Tarih:06 Haziran 2011 Pazartesi Saat 09:46
CEMAATTE ŞAŞKINLIK YOKTUR TAM TERSİNE İSTİKRAR VARDIR...
Nureddin Coşan hocamız,siyasi manada bu tarz açıklamaları ilk defa yapmıyor bunda şaşılacak bir durum söz konusu değil, ayrıca Nureddin Coşan hocamızın almış oldugu karar konusunda altında yatan hikmetin ne oldugunu kaç kişi biliyor, bugune kadar hangi tarikat şeyhi çıkıp alenen siyasi görüşünü belirterek dik duruş sergiliyor,bugun başımızda akp varsa turgut özaller, erbakanlar,recep tayyib erdoğanlar hepsi kimler sayesinde başımızda oldular ve oluyorlar sanıyorsunuz...Mehmed zahid kotku ve özal ilişkisi,erbakan ilişkisi,muhsin yazıcıoğlu ilişkisi ve babası olan Mahmud esad Coşan la olan şuan ekranlarda olan ve kabinede kendisine bağlı bu dergahın terbiyesinden gecen kişiler kimlerin sayesinde başımızdalar..Mehmed Zahit Kotku (ra) nun torunu,Mahmud Esad Coşan (ra) ın oğlu hakkında size sadece aldığı karara saygı duymak düşer,siz siyasetin s sini bilmezken onlar 100 yıl 1000 yılın plan ve projesini çiziyorlar..hepinizi sağduyulu olmaya davet ediyorum...
Yorumlayan:
barika
Tarih:04 Haziran 2011 Cumartesi Saat 11:43
kızmayın
ya çok sayın ve üstün hoca efendiye kızmayın bak kendi itiraf etmemiş mi mhp li kardeşlerimiz gelsin ki şanımız yürüsün diye apaçık pazarlık kokuyor bu sözlerde ya bir arkadaşın dediği gibi hoca efendide kasetle tehdit edilmiş(!) yada şanının yürümesi için epeyce vaatte bulunulmuş eee menfaat dünyası
Yorumlayan:
Muhterem YILMAZ
Tarih:03 Haziran 2011 Cuma Saat 19:27
HOCANIN SEVİYESİ VAR MI ???
Bir kardeşimiz "hocayı eleştirmek için hocanın seviyesinde olmanız gerekir" gibi kendine göre bir savunma ve sığınma geliştirmiş.
HOCANIN SEVİYESİ VAR MI Kİ ??? " Maneviyat bahçemize dadanmış domuz sürülerini, sırtlanları, hain köpekleri, kurnaz tilkileri, leş kargalarını, kanımızı, canımızı, değerlerimizi, zenginliklerimizi emmeğe yeltenen sülükleri, asalakları silkele, sırtından at, kamburunu düzelt, el ele ver, gücünü topla, maneviyatını düzelt, iyileri bul, onlarla birleş, işbirliği yap, yanlışı düzelt! " Demiyor mu. Bu sözlerin neresinde seviye var Allah Aşkına ???
Yorumlayan:
Muhterem YILMAZ
Tarih:03 Haziran 2011 Cuma Saat 19:03
BİR TARİKAT ŞEYHİNİN AĞZINA YAKIŞACAK LAF MI BUNLAR ???
Ne olduğunu anlamak zor. Ancak ne olursa olsun bir müslümanın, hele de bir cemaat liderinin ağzına yakışmayacak laflar sarfattikleri. Sokaktaki serseri ağzıyla söylenmiş sözler.
Oy vermeyebilirsin.... Kendine göre sebeplerin vardır... Bunlar anlaşılabilir. Ancak bu sokak ağzını anlamak zor...
Sanıyorum Cemaat'te buna şaşkın. Ama şunu biliyorum ki, Nurettin COŞAN Kendini bitiriyor. Allah Kendisine Akıl Fikir Versin !!!
Yorumlayan:
Bahar
Tarih:03 Haziran 2011 Cuma Saat 11:38
baska partı mı kalmadı da mhp?
ya bu adam chp-bdp ısbırlıkcılıgı yapızyor.Meydanlarda tayyıp ysk ya müslüman hakım savcı yerlestırecekmıs,ayrımcılık yapan müslüman başbakan diye bagırıyor.Kendısı bastayken noldu,degıstırebıldı mı 28 subat kararlarını,meclıste basörtü problemini nasıl çözdü gördük.Başörtülüleri fişleyenlerı 1.sıradan aday gösterdi,referandumda hayır dedi sırf muhalefet olmak için,ağzı bozuk bir provokatıfe mi oy verecekmişim.Kusura bakmayın ama hür irade diye bişey var,hocaya saygım sonsuz ama,mhp nin o kadrosuyla mı bu turkıye değişecek.Mavi marmarayı nasıl tavsir etmişti,hükümeti suçlamıştı.Unuttunuz mu bunlarıçkim sıyonıst yanlısı gördük biz,cemaattenim ama oyumu vermem Mhp ye.
Yorumlayan:
ahmet kuşcu
Tarih:03 Haziran 2011 Cuma Saat 11:10
dostlara bak
ergenekonun kayığına binmiş mhp kimin dostu