Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nureddin Yıldız: Böyle Tesettür İstemiyoruz - Video
"Bunun adı tesettür değil zaten bunun adı rezillik ! "
12 Haziran 2012 Salı Saat 15:13

İSLAMİGÜNDEM - Nureddin Yıldız Hoca 'Kız Çocuğu Rehberi' konulu sohbetinde tesettür konusuna değindi. 'Böyle tesettür istemiyoruz' diyen Nureddin Hoca'nın konuşmasından bazı kesitler:


" Kızlarını tesettüre büründürenler sıkıntı içindeler. Çevremiz maalesef İslam çevresi olmadığı için tesettür dediğimiz zaman aklımıza çıplaklığı aratmayacak kıyafetler geliyor.

Onların argo lisanı ile konuşayım, bir kız çıplak olsa 80 puan olsa medya gözünde öyle bir giydiriyorlar ki onu 90 puan ediyor.

Böyle tesettür istemiyoruz!

Bunun adı tesettür değil zaten bunun adı rezillik, buna Allah teberruc diyor Kur'an-ı Kerim'de. Kadının kendisini şu veya bu şekilde güzel gösterme, çağdaş-argo deyimiyle pazarlama taktikleridir. Tesettür, karşıdakinden koruyan şey demektir. "

İslamiGündem

İşte Nureddin Yıldız Hoca'nın konuşması:


Sohbetin tamamı:

GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Yorumlayan:
ctürk
Tarih:17 Haziran 2012 Pazar Saat 18:33
Şimdiki Türbanlı kızlarda dar ve Bacaklar açık veya fileli çoraplı giyim şekli...
...tesettüründe cılkını çıkardılar? genç kızlar tesettüre moda gözüyle bakmaya başladılar? altı üstü şişhane al birini vur diğerine? siz hiç mini etekli türban giymiş bir kız gördünüzmü? evet evet işte diz üstü etek fileli veya çıplak bacak adı tesettür aynı al beni diyen vitrin gibi "bu kız türbanlı bu kızla evleninilir" zihniyeti, evlenmek isteyen bazı kızların kurnazlığı? hem ailesine hemde genç erkeklere aynı vitrinde sergilenen bir ürün gibi kendisini sunuyor? Ama ne yaparsa yapsın Allahı kandıramaz sonuç her zaman yaradanın dinavında biter....bu zihniyete ancak Allah islah etsin demek lazım.