Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Poşu Davası'nda 11 yıl hapis
Kamuoyunda 'poşu' davası olarak bilinen üniversite öğrencisi Sanık Cihan Kırmızıgül'ün ''yasadışı gösteriye katılmak ve terör örgütüne yardım etmek", ''patlayıcı madde bulundurmak'', ''mala zarar verm
11 Mayıs 2012 Cuma Saat 15:42

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuksuz sanık Cihan Kırmızıgül ile avukatları katıldı. Son sözü sorulan sanık Cihan Kırmızıgül, ''Bana destek veren arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Beraatimi talep ediyorum.'' dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Cihan Kırmızıgül'ün ''kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnmek'' ve ''genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması'' suçundan beraatına karar verdi. Mahkeme heyeti, sanık Cihan Kırmızıgül'ün terör örgütünün üyesi olmamakla birlikte bu örgütün çağrısı ve amaçları doğrultusunda yaşadışı gösteriye katılarak molotofkokteyli attığı ve örgüte yardımcı olduğu suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, sanığın patlayıcı madde bulundurmak suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, cezanın suçun örgüt faaliyeti çerçevesinde işlenmiş olduğu sebebiyle 5 yıla çıkartılmasına, sanığın duruşmadaki iyi hali göz önüne alınarak 4 yıl 2 aya indirilmesine hükmetti. Sanık Cihan Kırmızıgül'ün yasa dışı PKK terör örgütü lehine yapılan gösteride mala zarar vermek suçundan 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına, cezasının artırılarak 12 aya yükseltilmesine, duruşmalardaki iyi hali göz önüne alınarak 10 aya indirilmesine karar verildi. Mahkeme heyeti, sanık hakkında verilen cezaların cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.

(CİHAN)

GoogleGoogle YahooYahoo FacebookFacebook DiggDigg Del.icio.usDel.icio.us
RedditReddit TwitterTwitter friendfeedfriendfeed myspacemyspace bloggerblogger
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş..