Çiçek Böcek Hareketi Değiliz

Çiçek böcek hareketi değiliz. Edebiyat kulübü değiliz. Eğitsel kol faaliyeti yapmıyoruz. Yeryüzünde iyinin güzelin doğrunun faydalının ve adil olanın egemen olması için mücahede ediyoruz.

Anadolu Gençlik Derneği Kıbrıs, Azerbaycan ve 81 ildeki üniversite başkanları AGD Genel Merkez’de aylık toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ile AGD Genel Merkez Üniversiteler Başkanı Ömer Faruk Yazıcı birer konuşma gerçekleştirdi.

Üniversitelerin kantininde, yemekhanede, koridorlarda, dersliklerde, bahçelerde üniversitelilere neler anlatılmasını gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Turhan:

“Bugün dünyada her ne kadar iki yüze yakın devlet, iki yüze yakın ülke varmış gibi gözükse de gerçekte durum böyle değildir. Dünyayı fiyatları, ücretleri ve kadroları belirleyenler yönetiyor. Bunlar bir avuç Siyonisttir. Bu mekanizmanın adı ırkçı emperyalizmdir. Bugün insanlığın en büyük düşmanı Siyonizm denilen beladır. Siyonizm temelinde ırkçılık vardır. Üstün ırk anlayışı vardır. Yahudi olmayanları insan saymama vardır. Faize dayalı bankacılık sektörü ırkçı emperyalizmin ve siyonizmin ileri karakollarıdır. Bu banka işletmeleri vasıtasıyla tüm dünya halkları borçlandırılmakta ve esir alınmaktadır. Bu sömürü çarkından çıkmanın tek yolu İslam Birliğidir. Siyonizm Müslüman halkın Yeniden İslam’a teveccühünü görmüştür ve çözüm olarak ortaya Ilımlı İslam’ı atmıştır.

ILIMLI İSLAM FAİZE SES ÇIKARMAZ

Ilımlı İslam nedir? Ilımlı İslam faize dayalı ekonomik sisteme ses çıkarmayan İslam’dır. Ilımlı İslam, ben de IMF ile çalışırım, ABD’den kredi alırım, İsrail’i tanırım, NATO’nun kuyruğuna takılırım diyen İslam’dır. İsrail’in karşısında bugün en büyük direniş noktası İran’dır. İran ırkçı emperyalizm tarafından ekonomik olarak köşeye sıkıştırılmıştır. Buna rağmen direnmeye devam etmektedir. Emperyalizm İran’ın direnişini kırmada en az zayiat vermenin yolu olarak derenin taşı ile derenin kuşunu vurmayı görmektedir. Yani İran’ı Türkiye ile kapıştırmaya çalışmaktadır. Bu oyunu görmek ve göstermek bizim sorumluluğumuzdur.

SURİYE’Yİ PARÇALAMA İŞİ BİTİNCE SIRA İRAN-TÜRKİYE ÇATIŞMASINA GELECEK

Suriye’yi parçalama işini bitirdiklerinde sıra buna gelecektir. İşbirlikçi bilgi kaynaklarından edinilmiş yalan yanlış bilgilerle durum değerlendirmesi yapmayacağız. Haberin kaynaklarına ineceğiz. Bilmeden bir topluma kötülük edenlerden olmayacağız.

Bu bölgeye ya da komşu ülkelerden herhangi birine NATO güdümünde gerçekleşen hiçbir müdahaleyi onaylamayacağız. NATO’nun düşman renginin kırmızıdan yeşile döndüğü unutmayacağız.

Irkçılık kokan, mezhepçilik kokan hiçbir anlayışa prim vermeyeceğiz. Biz bütün hangi renkten, hangi ırktan, hangi inançtan olursa olsun tüm insanların hayrını istiyoruz. Adalet, refah ve özgürlük herkesin hakkıdır diyoruz. Bunlar bizim Müslüman oluşumuzun gereğidir.” dedi.

ABD VE İSRAİL İLE BİRLİKTELİĞE KARŞI ÇIKMAYAN TATLI SU ORGANİZASYONLARI VAR

Tatlı su organizasyonlarını eleştiren Turhan, AGD’nin farkını şu şekilde ifade etti: “Ne demek bu tatlı su organizasyonu? Onlarda Mekke’nin Fethi’ni Kutlarlar, Kutlu doğum Programı yaparlar, Çanakkale’ye öğrenci götürürler, yaz etkinlikleri yaparlar, imkân bulurlarsa İstanbul’un Fethini kutlarlar. Ama bu tatlı su organizasyonları ırkçı emperyalizmden, küresel sömürü siteminden ve bu sömürü sisteminin işbirlikçilerinden bahsedemezler. ABD, AB ve İsrail ile birlikteliğe, NATO ile sınır ötesi operasyonlara ses çıkaramazlar. İşte bunlar gençlere içi boşaltılmış bir namazı salık verirler. İşte bunlar gençlere Kitab’ı içini boşaltarak anlatırlar. Biz onları taklit edecek değiliz. Biz onlar gibi olacak da değiliz. Biz inandığımız yolda, istikametimizden milim sapmadan yürümeye devam edeceğiz.”

ÇİÇEK BÖCEK HAREKETİ DEĞİLİZ

“Müslümanca duruş bugünün hesabını vermektir” diyen Genel Başkan: “Müslümanca bir tutum takınmak için yarına yatırım yapılmaz. İslam yarın yaşanmak üzere değil hemen şimdi için inmiştir. Öncelikle bunun farkında olacağız ve bugünün hesabını verebilmek için yaşayacağız. Biz Anadolu Gençlik erleriyiz. Biz Milli Görüş erleriyiz. Bizim bir duruşumuz, bir kimliğimiz var. Çiçek böcek hareketti değiliz. Edebiyat kulübü değiliz. Eğitsel kol faaliyeti yapmıyoruz. Yeryüzünde iyinin güzelin doğrunun faydalının ve adil olanın egemen olması için mücahede ediyoruz. Nerede durduğumuzu, kim olduğumuz, neyin mücahedesini yaptığımızı öncelikle üniversite/lise komisyon başkanlarımız bilecek.” dedi.

Oy verin

1 puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın