Anti-emperyalist bir devrimci olduğumun kabulüdür

Venezüella Devlet Başkan Yardımcısı El Aissami, uyuşturucu satıcısı olduğu yönündeki ABD Hazine Bakanlığı açıklamasına cevap verdi.

Venezüella Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami, ABD Hükümetinin uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle kendisini “kara liste”ye almasına sert tepki gösterdi.

El Aissami, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bu sefil ve alçak saldırıyı, anti-emperyalist bir devrimci olduğumun kabulü olarak görüyorum. Kazanacağız” dedi.

El Aissami diğer paylaşımında ise, “Sonsuza kadar özgür olma yönünde gösterdiğimiz sarsılmaz irademizle başa çıkamayacaklar. Yaşasın Hugo Chavez! Yaşasın Bolivarcı Devrim! Kazanacağız” ifadelerini kullandı.

ABD, VENEZÜELLA DEVLET BAŞKAN YARDIMCISI EL AISSAMI’Yİ UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI İLAN ETTİ

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nden (OFAC) yapılan yazılı açıklamada, “uluslararası uyuşturucu trafiğinde önemli rol oynadığı” ifade edilen El Aissami’ye yaptırım uygulanacağı bildirilmişti.

Açıklamada, geçen ay başkan yardımcılığına atanan El Aissami’nin, “Venezüella’daki bir havaalanını ve limanları kontrol ederek narkotik maddelerin sevkiyatına aracılık ettiği” belirtilmişti.

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi ayrıca, Tareck El Aissami’nin ‘ sağ kolu’ olduğunu iddia ettiği Samark Jose Lopez Bello ile 13 şirketin de yaptırım listesine eklendiğini duyurmuş, uyuşturucudan kazanılan paranın aklanmasından sorumlu olan Bello’nun kontrolündeki şirketlerden 5’inin Florida eyaletinde faaliyet gösterdiğini aktarmıştı.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın